open/close

Muitošana Indijā

Uzzināt vairāk par muitu un noteikumiem

Saskaņā ar Starptautisko Valūtas fondu tiek prognozēts, ka 2018. gadā Indijas IKP pieaugs par 7,4 %, aizvien lielākam skaitam uzņēmumu rodas nepieciešamība iepazīties ar šīs valsts muitu un noteikumiem.

Bieži muitas jautājumos un noteikumos ir grūti orientēties. Muitošana bieži tiek uzticēta speciālistiem, taču loģistikas personālam ir lietderīgi gūt priekšstatu par dažām problēmām un kļūmēm.

Šajā baltajā grāmatā ir norādītas dažas jomas Indijas muitas noteikumos un praksē, kuras ir lietderīgi pārzināt ikvienam, kurš nodarbojas ar importu un eksportu.

Turpmāk minēti piemēri dažādās jomās, par kurām ir jāzina:

  • lai importētu vai eksportētu preces Indijā, ir svarīgi iegūt Importa un eksporta kodu (IEK). IEK saņemšanai var pieteikties Ārējās tirdzniecības ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē, un, ja pieteikums ir iesniegts pareizi, apstrādes laiks ir 72 stundas;
  • Indijas muita ir Pasaules Muitas organizācijas (PMO) locekle, un tā izmanto harmonizēto sistēmu (HS), kas ir laba nomenklatūra, kuru ir izstrādājusi un uztur PMO un kuru reglamentē starptautiska konvencija;
  • veicot eksportu no Indijas, brīvās tirdzniecības noliktavu zona (BTNZ) var būt ideāls risinājums uzņēmumiem, kuri iepērk preces no vairākiem ražotājiem Indijā un piegādā tās uz dažādām vietām visā pasaulē kā konsolidētu sūtījumu.

Lai gūtu pilnīgu ieskatu, lejupielādējiet balto grāmatu šeit

 
*
*
Saņemt cenu