open/close

Polārlāči izvēlas DSV

Šķērsojot Atlantijas okeānu, polārlācene Milaka ledus gabala vietā izvēlējās DSV

Polārlācene Milaka sveika un vesela šķērsojusi Atlantijas okeānu, lai sāktu jaunu dzīvi Kanādā. Viņa par DSV pakalpojumiem nesūdzējās ne reizi.

Sešus gadus vecā polārlācene Milaka pārcēlās no Ālborgas [Aalborg] zoodārza Dānijā, lai dotos pretī jaunai dzīvei Sentfelisjēnas savvaļas zoodārzā.

"Milaka ir pārāk veca, lai dzīvotu kopā ar māti, tādēļ mums nācās atrast viņai jaunu dzīvesvietu. Polārlāču mātēm ir raksturīgi mazuļus pēc noteikta vecuma sasniegšanas izstumt laukā no “mājām”," stāsta Ālborgas zoodārza veterinārārste Katrīne Kristensena [Katrine Christensen].

Kā polārlāci noturēt mierīgu

Ne katrs spēj pārvest lielu polārlāci no Dānijas uz Kanādu. Lācim visu brauciena laiku jābūt nomodā, un noskaņojumam jābūt ļoti mierīgam, lai milzīgais dzīvnieks nekļūtu satraukts. Tādēļ ik reizi, kad dzīvniekiem sugu saglabāšanas programmas ietvaros nepieciešama droša pārvešana pāri pasaulei, Ālborgas zoodārzs lūdz palīdzību DSV.

Milakas braucieni notika vairākos posmos, un DSV bija klāt visos no tiem. Vispirms lācis tika pārvietots uz speciāli izbūvētu būri, pēc tam viņu pārveda uz Amsterdamu. No turienes viņa ar kravas lidmašīnu tika vesta uz Monreālu. Visbeidzot, kravas automobilī viņa tika nogādāta jaunajās mājās Sentfelisjēnas savvaļas zoodārzā.

Ārpus kastes

Milaka nevēlējās doties iekšā būrī, kā tas bija iecerēts, tādēļ veterinārārstam viņu vajadzēja iemidzināt, lai pēc tam ienestu speciāli būvētajā metāla kastē. Ciešāk ieskatoties, DSV kravu pārvadātāja Anja Bege Knudsena [Anja Bege Knudsen] pamanīja, ka kastes augstums pārsniedz 160 cm, kas būtu nepieciešami, lai to caur lūku ievietotu lidmašīnā. Būris tika steigšus pārveidots, kamēr 280 kg smagais polārlācis mierīgi gulēja. Kad Milaka no jauna pārveidotajā kastē pamodās, brauciens varēja sākties.

»Esam ļoti priecīgi, ka visu brauciena laiku kopā ar mums bija Anja no DSV. Viņa pārliecinājās, ka Milaka atrodas drošībā, un uz mums iespaidu atstāja uzmanība, ko viņa pievērš katrai detaļai. Kopumā pakalpojums, ko šī speciālā pārvadājuma ietvaros saņēmām no DSV, bija pārsteidzošs.«

Trīne Hammera Jensena [Trine Hammer Jensen], Ālborgas zoodārza veterinārārste

Uz jauno ģimeni atvesta ar sarkanu lentu

Milaka Kanādā ieradās droši, ar skaistu, sarkanu lentu, kas bija apsieta ap viņas pārvadāšanas kasti. Sentfelisjēnas savvaļas zoodārzs ir ļoti pateicīgs par brīnišķīgo dāvanu, un arī Milakas jaunā polārlāču ģimene Dānijas imigranti uzņēmusi pozitīvi.

Par Ālborgas zoodārzu

Ālborgas zoodārzs tika atvērts 1935.gada aprīlī. Zoodārza teritorija ir 8 hektāri, un tajā mitinās vairāk nekā 1200 dzīvnieku, kas pārstāv 138 sugas. Kopumā Ālborgas zoodārza mērķis ir dzīvnieku un dabas, kurā tie dzīvo, saglabāšana, sadarbojoties ar starptautiskajām dzīvnieku audzēšanas partnerībām un atbalsta sniegšanu savvaļas dzīvnieku saglabāšanas projektiem, kā arī netieši – izplatot informāciju par apdraudētajām dzīvnieku sugām. 

Doties uz Ālborgas zoodārza interneta vietni

Par Sentfelisjēnas savvaļas zoodārzu

Ar tajā mītošajām 75 sugām Zoo sauvage of St-Félicien (angļu valodā: St-Félicien savvaļas zoodārzs) ir viens no lielākajiem zoodārziem Ziemeļamerikā, un tā platība ir 4,86 km2. Ar unikālo Dabas taku parku, ko apmeklētāji redz no vilciena, kā arī [plašo dzīvnieku biotopu daudzveidību zoodārzs specializējas subarktiskā klimata savvaļas dzīvnieku dzīvotņu saglabāšanā. Zoodārzu vada Centre for Conservation of Boreal Biodiversity Inc. 

Doties uz Sentfelisjēnas savvaļas zoodārza interneta vietni

Saņemt cenu