open/close

Mēs pārvadājam neiespējamo

Kad jums ir nepieciešams „īpašs” transports.

Lielo kaķu pārvadāšana ir zināms izaicinājums. Viņi ceļojumu laikā nedrīkst aizmigt, var kļūt nervozi nepazīstamā situācijā un īpaši asi reaģēt saskarsmē ar svešiniekiem. Šie faktori var radīt pašu dzīvnieku izraisītas traumas vai, piemēram, sabojāt pārvadāšanai izgatvotots krātiņus. Pauzes transportēšanas laikā var radīt vēl nopietnākas problēmas, ja dzīvniekiem nepieciešama īpaša aprūpe.

Šī iemesla dēļ Dānijas Aalborg zoodārzs lūdza DSV transportēt apdraudēto Persijas leopardu vārdā Bam Bams. Viņam bija jāceļo caur Eiropu un pāri Atlantijas okeānam un kontinentālo ASV daļu, lai sasniegtu savas jaunās mājas Kalifornijā.

Rūpīgs transports pār visu pasauli

Transportēšana tika veikta vairākās fāzēs. Bam Bams vispirms tika iekrauts īpaši konstruētā kārbā. Viņu ar DSV kravas mašīnu tad aizveda uz Amsterdamu. No turienes viņš ar čartera reisu tika pārvadāts uz Losandželosu. Kad viņš droši nonāca zemē, viņu aizveda uz Kaķu Saglabāšanas Centru Rozamondā, Kalifornijā.

Pateicoties rūpīgai plānošanai un pārvadājuma veikšanai, Bam Bams mērķi sasniedza laikā un pilnīgā drošībā.

Bam Bama ceļojums uz ASV norisēja bez problēmām. Transportēšana ir svarīga daļa globālajā darbā, kas tiek veikts, lai glābtu apdraudētās sugas, un mēs esam priecīgi, ka gan Aalborg zoodārzs, gan DSV spēja paveikt savu darbu tik profesionāli, pārvadājot šo jūtīgo un potenciāli bīstamo dzīvnieku.

Joe Maynard, EFBC Kaķu Saglabāšanas centra direktors

Palīdzība apdraudētai sugai

Bam Bams tagad veido daļu no pavairošanas programmai apdraudētajai Persijas leopardu sugai Rozamondā. Cerams, ka viņš veiksmīgi pārosies ar savu potenciālo draudzeni, Kiānu. Viņa ir nākusi no Francijas un pagaidām vēl nav spērusi pirmo soli.

Persijas leopards (Panthera pardus saxicolor) ir viena no leopardu apakšsugām, kas dzīvo rietumu Āzijā. Tā ir viena no lielākajām leopardu apakšsugām. Šie dzīvnieki dzīvo Irānā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Turkmenistānā, Uzbekistānā, Tadžikistānā un Afganistānā. To izplatības areāls ietver gan kalnu stepes, gan pļavas, kā arī jebkuru citu vietu, kur ir pietiekams aizsega daudzums un potenciālo medījumu apjoms.

Par EFBC Kaķu saglabāšanas centru

EFBC Kaķu saglabāšanas centrā – dzīvnieku pavairošanas un izpētes iestādē - dzīvo vairāk nekā 70 no pasaules apdraudētajām kaķu sugām. Iestāde dibināta Rozamondā, Kalifornijā 1977. gadā, tā ir bezpeļņas organizācija, kuru pilnībā finansē ziedojumi.

Uzklikšķiniet šeit, lai pārietu uz Kaķu saglabāšanas centra interneta vietni

Par Aalborg zoodārzu

Aalborg zoodārzs tika atklāts 1935. gada aprīlī. Zoodārzs aizņem 8 hektārus, kuros dzīvo vairāk nekā 1200 dzīvnieki no 138 sugām. Kopējais zoodārza mērķis ir dzīvnieku un to apdzīvoto areālu saglabāšana, gan tieši organizējot starptautiskas pavairošanas partnerības, gan atbalstot saglabāšanas projektus savvaļā, kā arī netiešā veidā, izplatot informāciju par apdraudētajām sugām.

Uzklikšķiniet šeit, lai pārietu uz Aalborg zoodārza interneta vietni

Saņemt cenu