open/close

Aukstasinīgās kravas pārvadājums

Ļoti īpašas kravas ceļojums pirmajā klasē

Kad Olborgas zoodārzam atkal bija jātransportē īpaša krava, DSV speciālistu komanda steidzās palīgā ar savu pieredzi un precīzu plānošanu.

Iepriekšējā reizē, kad Olborgas zoodārzs izmantoja DSV pakalpojumus, mēs transportējām polārlāci, kuram vajadzēja uzturēties aukstumā. Šoreiz viss bija tieši otrādāk – uz Arizonu (ASV) vajadzēja nogādāt melnos Kaimanu krokodilus, kuriem visa pārvadājuma laikā bija jāuzturas nemainīgā +25 C grādu temperatūrā.

Zoodārza rīcībā bija konteineri, kas bija izgatavoti saskaņā ar DSV specifikācijām. Krokodili ir no viena līdz trīs gadiem veci un garumā sasniedz apmēram 180 cm – pieaugušā cilvēka augumu. Maigi sakot, viņi ir diezgan paliela krava, kas arī var viegli gūt nopietnas traumas.

Vislabākais krokodilu transportēšanas veids ir caurulēs ar gaisa atvērumiem, kur viņi nevarētu apgriezties riņķī un sākt satraukties. Tādā veidā un pat bez ūdens viņi var mierīgi izturēt nedēļu, ja vien tiek uzturēta konstanta +25 C grādu temperatūra.

Konteineros tika ievietoti siltuma elementi, lai uzturētu nemainīgu temperatūru. Tad konteineri tika iekrauti sasildītā kravas mašīnā un aizvesti uz lidostu, kur speciālā sasildītā istabā varēja sagaidīt savu lidojumu.

Speciālas bagāžas transportēšanas mašīnas, kas bija aprīkotas ar iepriekš sagatavotiem un sasildītiem līdz nepieciešamai temperatūrai turētājiem, aizveda konteinerus līdz lidmašīnai.

Dažādu šī pārvadājuma posmu plānošana prasīja milzīgas rūpes arī tāpēc, ka krokodili ir apdraudēta suga, un ir daļa no zoodārzu īstenotas programmas sugas saglabāšanai.

DSV spēj nodrošināt pareizo temperatūru katrā posmā un laicīgi informē mūs par notiekošo visa pārvadājuma garumā.

                      Rikke Krūze Nīlsene, Olborgas zoodārza galvenais zoologs

 Par Olborgas zoodārzu

Olborgas zoodārzs Dānijā tika dibināts 1935. gadā un ir paredzēts ne tikai apmeklētāju izklaidei un izglītošanai. Tas ir arī pētījumu centrs, kas aktīvi darbojas Pasaules Zoodārzu un akvāriju asociācijā, sniedzot savu ieguldījumu apdraudētu sugu saglabāšanā visā pasaulē

Lai saņemtu sīkāku informāciju, sazinieties ar mums

Saņemt cenu