open/close

No A līdz Z ar mazāku CO2 daudzumu

Lai mazinātu pārvadājumu ietekmi uz apkārtējo vidi, Dräxlmaier izmanto DSV

Dräxlmaier, starptautiska līmeņa transporta līdzekļu detaļu piegādātājs, būtisku akcentu liek uz tā transporta līdzekļu ietekmes uz apkārtējo vidi samazināšanu līdz minimumam.

Un, lai šos samazinājumus panāktu, uzņēmumā tiek apkopotas ikmēneša DSV oglekļa izmešu atskaites, lai noteiktu, kur un kā īstenot papildu ilgtspējīguma pasākumus.

Oglekļa izmešu atskaites tiek padarītas aizvien detalizētākas, lai ļautu Dräxlmaier gūt skaidru priekšstatu par oglekļa emisijām pa transporta veidiem, ļaujot būt proaktīviem, strādājot pie jauniem projektiem.

Tik sīka informācijas detalizācijas pakāpe, kas ietver aprīkojuma specifikāciju, nobraukto kilometru skaitu un katras transporta vienības svaru, šobrīd tirgū netiek pieprasīta, taču Dräxlmaier tā ir jau izveidojusies prakse.

“Mēs vēlamies saņemt detalizētu pārskatu par oglekļa emisijām, ko rada katrs atsevišķs brauciens. Šīs atskaites attiecīgi ietekmē mūsu lēmumus par to, kurus maršrutus izmantot,” stāsta Daniels Brahts [Daniel Bracht], kurš Dräxlmaier ir atbildīgs par globālo pārvadājumu loģistiku. “Es varu viegli iedomāties situāciju, ka jau tuvākajā nākotnē tā tiek noteikta kā obligāta prasība, un mēs uzņēmumā Dräxlmaier vēlamies būt tam gatavi.”

Alternatīvi transportēšanas režīmi

Atskaitēs norādīti ne tikai kopējie transporta radītie oglekļa emisiju daudzumi, bet arī svarīgākie rādītāji, kas norāda, kādu preču daudzumu DSV pārvadā uz katru oglekļa vienību.

Ja pastāv iespēja veltīt lielākas pūles, nelabvēlīgi neietekmējot piegādes kvalitāti, DSV tiekas ar Dräxlmaier, lai izstrādātu risinājumus, kuru ietekme uz apkārtējo vidi ir mazāka. Piemēram, vilcienu izmantošana kravas automašīnu vietā vai arī jūras un gaisa transporta kombinācija. Tas aizņem mazliet vairāk laika, bet samazina gan izmaksas, gan ietekmi uz apkārtējo vidi.

“Oglekļa emisiju apkopošana un salīdzināšana par noteiktu laika periodu sniedz mums pamatu dažādu pielāgojumu veikšanai, piemēram, preču daudzumu palielināšanai uz paleti, preču sadalīšanai uz mazāku skaitu transporta līdzekļu utt. tas savukārt uzlabo efektivitāti. Tādējādi parasti nonākam pie pasākumiem, ko DSV var īstenot efektivitātes uzlabošanai un samazināt ietekmi uz vidi.”

Jesper Petersen, Senior Director, Group CSR, DSV

Nepārtraukts pieprasījums pēc augstas kvalitātes pakalpojumiem

Piemērs noteikta transporta veida izmantošanai, ko DSV sadarbībā ar Dräxlmaier nomainīja, ir konteineru pārvadājumi no Bangkokas ostas uz iekšzemes rūpnīcu. Agrāk tos pārvadāja ar parastajiem kravas automobiļiem, taču kopš 2013.gada septembra DSV tos visus pārvadā, izmantojot kravas automobiļus, kas darbojas ar CNG (saspiesta dabas gāze), ievērojami samazinot oglekļa izmešu daudzumu.

Dräxlmaier arī izmanto DSV, lai nodrošinātu papildu gaisa pārvadājumu maršrutus Āzijā. Pašreizējās sadarbības ietvaros tiek nodrošināti gaisa pārvadājumi ar Vāciju, ASV, Taizemi, Malaiziju un Ķīnu, un papildus minētajam Taizemē tiek veikti sauszemes kravu pārvadājumi.

Par Dräxlmaier

Ar 50 000 darbinieku visā pasaulē uzņēmums Dräxlmaier Group ir viens no vislielākajiem ģimenei piederošajiem uzņēmumiem Vācijā un arī viens no pasaules vadošajiem autobūves nozares piegādātājiem. Vairāk nekā piecdesmit gadus uzņēmums Dräxlmaier Group koncentrējis uzmanību uz luksusa klases automobiļiem paredzētu ekskluzīvu interjeru un elektrisko un elektronisko komponenšu un sistēmu izstrādi un izgatavošanu. 

Lai saņemtu sīkāku informāciju, sazinieties ar mums

Saņemt cenu